Śląsk Wrocław - strona nieoficjalna

• slask96wroclaw.futbolowo.pl - strona stworzona z myślą o zawodnikach Śląska z rocznika 96. Prowadzona bez żadnej myśli. Polecam! Wszelkie trawy przystrzyżone!

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Bramki dla Śląska: Trzepacz x2

Skład: Zygmunt - Jędra, Szymczak, Badel, Mankiewicz - Leszczyński, Szpyra, Maciński - Olewnik, Rusiecki, Tatarzyński. Grali także: Sochacki, Górny, Śmigielski, Kępczyński, Mróz, Trzepacz, Schmidt

Grający trzeci sparing w przeciągu tygodnia zawodnicy Śląska Wrocław mierzyli się z Parasolem, dla którego był to pierwszy mecz kontrolny po przerwie zimowej. Wobec tego można było się spodziewać, że nie będzie to porywające widowisko cieszące oko kibica, lecz jedynie solidna jednostka treningowa dla zawodników. Mimo to na trybunach pojawiła się całkiem duża grupa kibiców, która jeśli tylko odpowiednio osłoniła się przed oślepiającym słońcem, mogła ujrzeć zwycięstwo Śląska 2:1. Taki wynik to efekt bardzo przeciętnej pierwszej połowy w wykonaniu WKS-u i nieco lepszej drugiej, w której obecność na boisku Trzepacza zrobiła różnicę w ofensywie. W pierwszej połowie Śląsk grał w nieco eksperymentalnym ustawieniu, ale Parasol nie sprawdził się w roli królika doświadczalnego i rezultaty eksperymentu były mizerne. Podopieczni trenera Cichego po błędzie bramkarza WKS-u szybko zdobyli gola na 1:0 i nie dopuszczali do większego zagrożenia pod własną bramką. Po słabej pierwszej połowie ze wskazaniem na Parasol, Śląsk przegrywał 0:1. Zagrożenie pod bramką Parasola przyszło dopiero w drugiej połowie wraz z wejściem na boisko Oskara Trzepacza, który jak nikt inny w ekipie Śląska potrafi się odnaleźć w polu karnym rywala. Pokazał to i tym razem, najpierw zdobywając bramkę na 1:1 w 65 minucie meczu. Ta bramka dodała Śląskowi skrzydeł i od tej pory to on był stroną dominującą w tym spotkaniu. Wynik spotkania ustalił Trzepacz po bardzo ładnej asyście Schmidta.

W czwartek w kolejnym sparingu Śląsk podejmuje na Sztabowej Piasta Gliwice. Ten mecz będzie ostatnim przed wyjazdem na obóz do Kołobrzegu.