Śląsk Wrocław - strona nieoficjalna

• slask96wroclaw.futbolowo.pl - strona stworzona z myślą o zawodnikach Śląska z rocznika 96. Prowadzona bez żadnej myśli. Polecam! Wszelkie trawy przystrzyżone!

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Bramki dla Śląska: Trzepacz x2, Olewnik, Schmidt, Jędra

Skład: Paszkowski (Sochacki) - Górny, Szymczak, Leszczyński, Mizera, Badel, Olewnik, Kępczyński, Schmidt, Śmigielski, Trzepacz oraz Wierzbicki, Maciński, Szpyra, Mankiewicz, Tatarzyński, Jędra, Mróz, Rusiecki

więcej o meczu w rozwinięciu...

Relacja użytkownika "mediama1":

W zimowo-wiosenne południe juniorzy WKS Śląsk podejmowali rówieśników z  Piasta Gliwice - czołowej drużyny śląskiej ligi juniorów starszych. Do przerwy było mroźno, w drugiej połowy pokazało się słońce i kibice mogli oglądać mecz bez przytupywania. Liczyliśmy, że w bramce Piasta zobaczymy Damiana Grondowego, ale były bramkarz juniorów Śląska ma kontuzję i  przez kilka tygodni nie będzie grał.

Pierwsze akcje obydwu drużyn miały "rozpracować" rywala, ale chyba lepiej wyszło to gospodarzom. Pod bramką gliwiczan było coraz goręcej, a w 10. minucie meczu po ładnym rozegraniu Mizery i Górnego piła trafiła na dziesiąty metr do Oskara Trzepacza, który ładnym strzałem otworzył wynik na 1:0.
Podopieczni  trenera Maligrandy poszli za ciosem i nie pozwalali  gliwiczanom przekroczyć środkowej linii. Pięć minut później "Śmigło" idealnie podał do Kuby Olewnika i ten podwyższył na 2:0.
Drużyna Piasta wydawała się być zagubiona, kompletnie nie radząc sobie w obronie. Zresztą  z przodu było jeszcze gorzej. Pasza, który stał dziś w bramce z lekką kontuzją   w zasadzie nudził się.
W dwudziestej minucie było już  po meczu, jeśli chodzi oczywiście o wynik. Kempes w "juniorskośląskowym" stylu zagrał  z rzutu wolnego, do piłki dopadł Marcel i było już 3:0.

Goście do końca pierwszej połowy powinni  przegrywać o wiele wyżej, ale Oskar i Śmigło nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem. Śląsk grał bardzo spokojnie, kontrolując przebieg meczu.
Po zmianie stron, chwilę przed wprowadzeniem nowych zawodników, Oskar strzelił na 4:0 dla Śląska.

Na boisko weszło dziewięciu zmienników.  Nasi tym razem nie od razu "weszli w grę" i Piast miał w ciągu kilku minut dwie setki - sam na  sam  z Sochackim - ale  napastnicy gości nie trafiali w światło bramki. Honorowe trafienie jednak padło. W 63. minucie po przypadkowym faulu nasz bramkarz został pokonany po strzale z karnego: 4:1.

Przez kilka minut mecz był wyrównany, ale w 70 minucie Śląsk postawił kropkę nad "i".  Po ładnej  akcji całego  zespołu, Rusiecki podał do Macińskego, ten  "wypuścił" prawą stroną  Jędrę, a Norbi spokojnie strzałem w długi róg ustalił wynik meczu na 5:1. Po tej bramce WKS miał jeszcze kilka niezłych sytuacji,  ale zabrakło precyzji. Goście do ostatniej minuty próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. Nasza defensywa nie popełniła jednak już więcej błędów. Wynik oddaje w pełni różnicę jaką było widać na boisku. Teraz przed juniorami WKS ciężki obóz w Kołobrzegu. Oby bez kontuzji!