Bałtyk "Energa" Cup 2014

• autor: konriom, 2014-02-27 18:55

Tak było rok temu

W tegorocznej edycji grupy turnieju "Bałtyk Cup" prezentują się następująco:

Turniej juniorów starszych, 28.02 - 2.03

Grupa A:

WKS ŚLĄSK WROCŁAW

Pogoń Szczecin (lider grupy w CLJ)

Bałtyk Koszalin (6 miejsce w CLJ)

Kotwica Kołobrzeg (3 miejsce Zachodniopomorska Liga Wojewódzka)

Grupa B:

Warta Poznań (4 miejsce w CLJ)

Odra Opole (7 miejsce w CLJ)

Lechia Gdańsk (5 miejsce w CLJ)

KS Polkowice (LDJ)

Pierwszy mecz w piątek o godz. 19.00 przeciwko Bałtykowi Koszalin.

WYNIKI W ROZWINIĘCIU....

I mecz grupowy, 28.02, godz. 19:00

2:2   Bałtyk Koszalin (bramki: Kępczyński, Trzepacz (k))

Skład: Paszkowski- Badel, Szpyra, Szymczak, Górny- Olewnik, Kępczyński, Schmidt- Śmigielski, Lisicki, Trzepacz. Grali także: Jędra, Maciński, Rusiecki, Tatarzyński i Mizera.

Na początek spotkanie z gospodarzem. W starciu z wyżej notowanym rywalem zawodnicy Śląska, mający za sobą męcząca podróż, nie byli stawiani w roli faworyta. Podopieczni trenera Maligrandy okazali się jednak równorzędnym rywalem dla Bałtyku Koszalin i obie ekipy stworzyły bardzo dobre widowisko, w którym ostatecznie nikt nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść. Bliżej ku temu byli zawodnicy WKS-u, którzy dwukrotnie obejmowali prowadzenie w tym meczu, prowadząc do przerwy 1:0, a bramkę na 2:2 tracąc w samej końcówce meczu.

II mecz grupowy, 01.03, godz. 13:30

2:3  Pogoń Szczecin (bramki: Badel, Schmidt)

Skład: Paszkowski- Badel, Szpyra, Szymczak, Górny- Olewnik, Kępczyński, Schmidt- Śmigielski, Lisicki, Trzepacz. Grali także: Jędra, Maciński, Rusiecki, Tatarzyński i Mizera.

Niestety porażką zakończył się drugi mecz juniorów Śląska w Koszalinie. Nasza drużyna przegrała z faworytem turnieju Pogonią Szczecin. Szkoda wyniku, bo mecz był wyrównany, a WKS zmarnował kilka setek, tracąc znowu bramkę w końcówce meczu. Szanse na awans do pierwszej czwórki są już tylko "matematyczne". Ostatni mecz  z Kotwicą Kołobrzeg z powodu opóźnień w harmonogramie około godziny 19.00.

Podobnie jak w roku ubiegłym na Bałtyk Cup nie dojechała Lechia Gdańsk. W ich miejsce gra VILO Koszalin. wbrew pozorom nie jest to podwórkowa ekipa. To szkoła sportowa podobna jak SMS Junior Wrocław. Czyli grają w niej zawodnicy, którzy tam się uczą  i trenują, a reprezentują  różne  kluby ligi wojewódzkiej juniorów. O tym, że LO ma dobrą ekipę świadczy choćby wynik z Wartą Poznań:

INNE WYNIKI

III mecz grupowy, 01.03, godz. 19:00

1:0  Kotwica Kołobrzeg (bramka: Schmidt)

Wygrana 1:0 po dobrym meczu z Kotwicą Kołobrzeg niestety nie dała awansu do półfinału. Podopiecznym trenera Maligrandy zostaje walka o miejsca 5-8.

Grupa A:

1.  Pogoń Szczecin             3         7        5:3

2.  Bałtyk Koszalin              3         5        5:4

3. WKS ŚLĄSK WROCŁAW    3         4         5:5

4.  Kotwica Kołobrzeg         3         0        1:4

O miejsce 5-8, 02.03, godz. 8:30

1:0  KS Polkowice (bramka: Kępczyński)

Śląsk wygrywa zasłużenie będąc w przeciągu całego meczu drużyną lepszą. Ostatecznie zawodnikom WKS-u pozostaje gra o 5 miejsce w turnieju.

O miejsce 5, 02.03, godz. 13:30

1:0  Kotwica Kołobrzeg (bramka: Schmidt)

Skład: Zygmunt- Badel, Szpyra, Szymczak, Górny- Olewnik, Kępczyński, Schmidt- Śmigielski, Lisicki, Trzepacz. Grali także: Jędra, Maciński, Rusiecki, Tatarzyński i Mizera.

Mecz zakończył się skromną wygraną naszej drużyny, ale był zupełnie inny od ubiegłorocznej potyczki o 5 miejsce na Bałtyk Cup  z Zagłębiem Lubin (1:0). Wtedy była zacięta walka  do ostatniego gwizdka. Z Kotwicą, z którą to był już trzeci mecz w ciągu dwóch tygodni, Śląsk zdecydowanie przeważał od pierwszej do ostatniej minuty, kontrolując spokojnie wynik, po bramce strzelonej przez Marcela Schmidta. Kotwica nie zagroziła bramce Zygmunta.  WKS Śląsk zajął piąte miejsce w turnieju, tak samo jak przed rokiem (w turnieju juniorów młodszych), ale tym razem grając przeciwko silniejszym rywalom.  WKS Śląsk na turnieju w Koszalinie wygrał trzy mecze, jeden zremisował i jeden przegrał.

- W ciągu trzech dni rozegraliśmy pięć meczów z wymagającymi rywalami - powiedział dla slask96wroclaw trener Grzegorz Maligranda. - Oczywiście zawsze jest jakiś niedosyt, bo do walki o wygraną w turnieju zabrakło niewiele. Jednej bramki zdobytej w  którymś z pierwszych meczy.  Z drugiej strony traktując to jako pięć meczy, to najważniejsze, że nie jesteśmy słabsi od takich ekip jak Bałtyk Koszalin, Pogoń Szczecin czy Odra Opole - z którą graliśmy jeszcze przed obozem.

Klasyfikacja końcowa

1   Bałtyk Koszalin

Warta Poznań

Odra Opole

Pogoń Szczecin

WKS ŚLĄSK WROCŁAW

Kotwica Kołobrzeg

7     VI LO Koszalin

KS Polkowice

Nagrody indywidualne

NAJLEPSZY BRAMKARZ- Grzegorz Kleeman (Odra Opole)

NAJLEPSZY ZAWODNIK- Kacper Ciupa (Warta Poznań)

KRÓL STRZELCÓW-  Cezary Jabłoński (VI LO Koszalin)- 7 bramek

/relacja dzięki uprzejmości użytkownika "mediama1"/

autor: ~ok 2014-03-01 22:03:46

avatar Głowa do góry, wygrajcie w niedziele wszystko!

autor: ~anonim 2014-03-02 15:43:39

avatar BRAWO Chłopaki!