Wrzesień prawdy

• autor: konriom, 2014-09-01 20:59

1 września 2012 roku, czyli jakby nie liczyć - dokładnie dwa lata temu, ruszyły zmagania w Terenowej Lidze Juniorów Starszych. Do gry w najniższej juniorskiej klasie rozgrywkowej przystąpiło 9 drużyn, wśród nich WKS Śląsk Wrocław. Ekipa ta stworzona została w głównej mierze z zawodników, którzy po zmianach organizacyjnych w klubie nie zostali przyjęci w struktury ekstraklasowego Śląska Wrocław SA. Pieczę nad zawodnikami, którzy na drodze wnikliwej obserwacji i rzetelnej selekcji uznani zostali za mniej perspektywicznych od reszty rówieśników, objął trener Grzegorz Maligranda. Na dzień dzisiejszy w rozgrywkach ligowych prowadził On tę drużynę w 55 meczach, w których odniosła ona 52 zwycięstwa, 3 remisy i ani razu nie zaznała goryczy porażki.

Minęły dwa lata, dwa lata podczas których chłopcy z WKS-u wypracowali tak znakomity bilans, jeżdżąc po okolicznych wioskach i mieścinach, a ze swego wyszydzanego (fakt, że w opłakanym stanie) obiektu uczynili prawdziwą Twierdzę, w której wygrali wszystkie mecze. Wbrew pozorom nie piszę tego, by nakłonić Was do wysłania sms-a o treści "pomagam". Chcę tylko pokazać jak długą drogę przeszła ta drużyna, by być tu gdzie teraz - w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Teraz w ramach nagrody przyjdzie im się sprawdzić na tle czołówki i spróbować do niej dołączyć. Wrześniowe spotkania pokażą pełnie potencjału drzemiącego w ekipie WKS-u i ostatecznie zweryfikują jego siłę po dwuletniej tułaczce po niższych ligach. W tym miejscu chciałbym zachęcić wszystkich, a szczególnie tych, którzy do tej pory się na to nie zdecydowali, do przyjścia na obiekt przy ul. Dmowskiego i zobaczenia zawodników Śląska w akcji, bo naprawdę warto.

Pierwsza okazja ku temu już w najbliższą sobotę (6 września) o godz. 10:00, gdy na Dmowskiego przyjadą juniorzy Miedzi Legnica. Już 4 dni później WKS czeka wcale nie łatwiejsze zadanie - mecz w Wałbrzychu z Górnikiem. W następny weekend (13 września) na derby na Dmowskiego przyjedzie FC Wrocław Academy. Następnie, 21 września, podopiecznych trenera Maligrandy czeka wyjazd na trudny teren do Dzierżoniowa, by ostatecznie wrzesień zakończyć meczem u siebie z Chrobrym Głogów. Tak więc jeśli ktoś jest ciekawy, jak ekipa z Dmowskiego poradzi sobie na tle najsilniejszych rywali, niech na bieżąco śledzi ich wrześniowe zmagania.

autor: ~m 2014-09-02 00:16:35

avatar wrzesien będzie cięzki, realnie oceniając jak chłopaki ugrają 9 pkt. to będzie dobrze. Ale trzymam kciuki. Oby było jak najlepiej.

autor: ~anonim 2014-09-03 19:29:36

avatar mecz z Miedzią w LDJ o 10.00

autor: ~Anonim 2014-09-03 22:04:54

avatar Skąd wiesz że o 10?

autor: ~a 2014-09-03 22:33:28

avatar dolzpn.pl
zakładka: obsady KS Wrocław
zawsze przed każdą kolejką są tam podawane obsady sędziowskie z godzinami.
Poza tym potwierdził trener Maligranda.

autor: ~anonim 2014-09-03 22:40:23

avatar Czemu jesteście tak uparci na tą 10? O tej porze w weekend się śpi a nie gra w piłkę :)

autor: ~do anonima z 22:40 2014-09-03 23:17:10

avatar Ty śpiochu ;)))))).... a tak poważnie to lepiej mieć potem dłuższą o godzinę sobotę. WKS tak gra u siebie od dwóch lat. Jak jesteś z Miedzianki to dla Was też lepiej bo przed 13 będziecie już w domu.

autor: konriom 2014-09-06 13:30:11

Profil konriom w Futbolowo No i pisząc o wrześniowych zmaganiach zapomniałem o meczu pucharowym z seniorami GKS Mirków/Długołęka 17 września. Kolejny wymagający rywal w tym prawdziwym meczowym maratonie. Dzisiaj zaczęło się obiecująco ;)