Śląsk Wrocław - strona nieoficjalna

• slask96wroclaw.futbolowo.pl - strona stworzona z myślą o zawodnikach Śląska z rocznika 96. Prowadzona bez żadnej myśli. Polecam! Wszelkie trawy przystrzyżone!

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

• autor: konriom, 2014-12-21 22:27
Turniejem halowym juniorów starszych w Kobierzycach oficjalnie zakończyło się tegoroczne granie juniorów WKS Śląsk. Międzynarodowy Turniej Świąteczno - Noworoczny zgromadził w tym roku silną stawkę, choć oczywiście dla tych drużyn priorytetem jest przygotowanie się do gry na wiosennej trawie, a nie kariera  w futsalu. Poziom turnieju fachowcy ocenili jednak jako wysoki. Podopieczni trenera Grzegorza Maligrandy zajęli czwarte miejsce, po meczach w których zaprezentowali się nieźle, choć szczególnie w tych przegranych zabrakło skuteczności.

WKS Śląsk - Ślęza Wrocław 0:0.  Przewaga Śląska, ale fatalnie nasi zawodnicy pudłowali przed bramką rywali. Ślęza w składzie z trzema zawodnikami z kadry III-ligowej, wydawała się jednym z faworytów turnieju.

WKS Śląsk - Miedź Legnica 5:1.  W bramce Miedzi były zawodnik WKS (z ekipy trenera Koprowskiego) - Dominik Mucha. U nas byli zawodnicy Miedzi: Kuba i Leszczu. Śląsk ma przewagę ale na dwie minuty przed końcem meczu prowadzi tylko 2:1. Końcówka zabójcza: trzy nasze trafienia. Strzelali: Lisicki 3, Kępczyński i Leszczyński.

WKS Śląsk - SFC Opava 1:1. Wyrównane spotkanie. Remis z solidnymi Czechami daje nam półfinał. Gola strzelił Olewnik.

Półfinał:
WKS Śląsk - Odra Opole 0:3. Rywale z Centralnej Ligi Juniorów byli w zasięgu naszej ekipy, ale po stracie gola Śląsk zapomniał o obronie i zamiast wykorzystać swoje okazje, pozwolił umiejętnie broniącej się Odrze na trzy szybkie kontry,  z których dwie zakończyły się golami. Odra zasłużenie wygrywa.

O 3. miejsce:
WKS Śląsk - SFC Opava 1:2. Znowu zacięty pojedynek z gośćmi z Czech. Szkoda niewykorzystanych sytuacji przy wyniku bezbramkowym, bo wtedy mieliśmy kilka minut lekkiej przewagi. Błąd w obronie i straciliśmy gola. Dwie minuty przed końcem Czesi podwyższyli na 2:0. Fiks zdobył kontaktowego gola, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Skład WKS Śląsk: Krystian Paszkowski, Michał Guźniczak - Tomek Lisicki, Marcel Schmidt, Mateusz Fiks, Cezary Kępczyński, Maciek Badel, Piotr Górny, Kuba Olewnik, Marcin Leszczyński.