Śląsk Wrocław - strona nieoficjalna

• slask96wroclaw.futbolowo.pl - strona stworzona z myślą o zawodnikach Śląska z rocznika 96. Prowadzona bez żadnej myśli. Polecam! Wszelkie trawy przystrzyżone!

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Relacja użytkownika "mediama1":

Po poniedziałkowym treningu mecz pucharowy z zespołem z czołówki ligi okręgowej miał pokazać, że juniorzy WKS wychodzą z dołka. Wprawdzie można się było spodziewać, że KS Łozina wystawi kilku zawodników walczących o pierwszą jedenastkę, ale zawsze jest to solidna drużyna seniorów. Zresztą Śląsk także w Pucharze Polski gra innym składem wyjściowym niż w lidze.

Początek meczu to wymiana akcji, z tym, że pierwszą groźniejszą przeprowadzają goście w drugiej minucie. Łozina strzela gola, ale strzelec był w momencie podania na metrowym spalonym. Trzy minuty później nasza drużyna przeprowadza szybką kontrę. Kamil Śmigielski "urywa się" obrońcom i lobem posyła piłkę ponad daleko wychodzącym bramkarzem gości.  Piłka zmierza w kierunku bramki, ale biegną do niej Mariusz Szpyra i obrońca Łoziny. Nasz zawodnik jest szybszy i spokojnie z kilku metrów pakuje piłkę do pustej bramki: 1:0.

Przez kilkanaście minut nasza drużyna ma przewagę. Dynamiczne akcje  prawym skrzydłem szarpią obroną Łoziny, ale brakuje wykończenia po dośrodkowaniach. Kolejny kwadrans to przewaga naszych rywali. To Łozina ma klarowniejsze okazje: najpierw ich napastnik z dziesięciu metrów strzela minimalnie poza słupkiem, potem dwukrotnie Mateusz Zygmunt broni  groźnie strzały gości. WKS gra nieźle, choć brakuje dokładności i zdecydowania. W 40. minucie Kornel Góralski dostaje podanie, jest już sam na sam z bramkarzem, ale jego "lobik" jest niecelny. Kontra gości i strzał z kilku metrów Mateusz Zygmunt wybija na róg.

Po przerwie nie po raz pierwszy nasza obrona zasypia. W 48. minucie szkolne rozegranie gości i kapitan drużyny z Łoziny z kilku metrów wyrównuje na 1:1. Mecz jest wyrównany, obie ekipy mają swoje sytuacje. U nas Góralski, Śmigielski, Schmidt - ale bramkarz jest lepszy. W 62. minucie seniorzy akcję prawą stroną kończą ładnym strzałem głową, minimalnie nad poprzeczką. W rewanżu mamy "supersetkę". Marcel zagrywa idealnie, prostopadle do Tomka Lisickiego. Ten jest już sam na sam z bramkarzem, ale piłka odbija się od jakiejś nierówności i Tomek nieczysto uderza w futbolówkę. Z okazji nici. Dziesięć minut później "setkę" mają goście. Zygmunt w jednej z interwencji odbija piłkę wprost pod nogi napastnika, bramka jest praktycznie pusta, ale na nasze szczęście mocny strzał ociera się o nogi  jednego z obrońców i jest tylko róg. Po drugiej stronie boiska znowu gorąco. Szymański podaje prostopadle do Mroza, ale Bartosz wychodząc sam na sam z bramkarzem "gubi" piłkę. Po chwili setkę ma Tomek Lisicki, ale jego "bomba" zamiast rozerwać siatkę, szybuje trzy metry ponad poprzeczkę.

W 83. minucie mogło już być po meczu. Kornel dostaje piłkę na piątym metrze przed bramkarzem. Zamiast uderzyć przy słupku trafia prosto w bramkarza. W następnej akcji goście szybko kontrują, nasza obrona wyraźnie spóźniona i napastnik Łoziny otrzymuje prostopadłe podanie, strzał w długi róg i przegrywamy 1:2. Po meczu? Jest 88 minuta, sędzia dolicza jeszcze cztery. Kibice powoli opuszczają trybuny. Piotrek Górny podaje do środka do Marcela, która jakimś cudem dostaje skrzydeł. Mija obrońców, bramkarza i strzela do pustej bramki: 2:2!!!

Będzie dogrywka!!! WKS  gra  mądrzej, na połowie przeciwnika. W czwartej minucie doliczonego czasu gry daleka wrzutka trafia na prawą stronę, tam nasi zwodnicy radzą sobie z obrońcami, Bartosz Mróz (tak było widać z "trybun", jeśli nie to proszę o poprawkę w komentarzach)  podaje piłkę na wysokość pola karnego a tutaj Wojtek Maciński nie zastanawiając się długo, posyła piłkę w długi róg bramki Łoziny: 3:2!!!! Sędzia odgwizduje koniec meczu. Juniorzy WKS Śląsk awansowali do  drugiej rundy Pucharu Polski! Pierwszy mały sukces w piłce seniorskiej. Gratulacje.

Mecz nie był porywający. Widać, że nasza ekipa powoli będzie wracać do optymalnej formy, ale dramatyczny scenariusz spotkania sprawił coś innego. Pokazał, że w ciągu czterech minut chłopaki z WKS-u potrafią wygrać przegrany mecz. Macie charakter!