Śląsk Wrocław - strona nieoficjalna

• slask96wroclaw.futbolowo.pl - strona stworzona z myślą o zawodnikach Śląska z rocznika 96. Prowadzona bez żadnej myśli. Polecam! Wszelkie trawy przystrzyżone!

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Relacja użytkownika "mediama1":

Ostatnie wyniki WKS i Gónika w LDJ wyraźnie wskazywały faworyta meczu na Sztabowej. Wałbrzyszanie jeszcze z teoretycznymi szansami do CLJ, juniorzy pretendujący do gry w pierwszym zespole. Ci, którzy byli  na jesiennym meczu tych drużyn w Wałbrzychu pamiętają dramatyzm i wysoki poziom tamtego spotkania.

Rewanż we Wrocławiu rozpoczął się dla przesądnych najgorzej jak mógł.  Po ładnej akcji, asyście Maćka Badela, już w 12. minucie zdobywamy prowadzenie po strzale Górala. Tempo gry z każdą minutą było coraz większe, a Śląsk mądrze likwidował ataki Górnika i groźnie kontrował.  Mamy okazje (Kempes, Śmigło, Olewnik, Góral) ale bramkarz gości pewnie broni. Wreszcie widzimy odważniej grającego Górala - oby tak zawsze. Wałbrzyszanie także konstruują  sensowną grę w ofensywie, ale brakuje wykończenia. Pierwsza połowa kończy się takim samym wynikiem jak jesienią...

Po zmianie stron WKS zwalnia, a Górnik włącza kolejny bieg. Tym razem goście mają setki, ale ofiarnie grająca obrona Śląska szczęśliwie radzi sobie na własnym polu karnym. Tempo nadal na wysokich obrotach. Od 65 do 75 minuty mamy niemal akcje za akcję. Góral dostaje piłkę, jest sam na sam  z bramkarzem, ale nie opanowuje futbolówki. W rewanżu goście przeprowadzają szybką akcje trójkową - palce lizać. Rozklepali naszą defensywę -  cud, że zabrakło "ostatniego" podania.

W 79. minucie Śmigło odbiera  rywalowi piłkę tuż przed polem  karnym Górnika, robi zwód i mocnym strzałem obok słupka zdobywa pięknego gola na 2:0. Tu już nerwy kibiców mogły być mocno zszargane! Tak było w Wałbrzychu, prowadziliśmy na 10 minut przed końcem dwoma bramkami... Czy popełnimy błędy? Trzy minuty później powinno już być trzy do zera. Macina przejął piłkę na środku boiska, ruszył ostro do przodu i gdy już była sytuacja "dwóch na bramkarza" podał piłkę do Górala. Niestety ułamek sekundy za późno, bo Kornel był na niewielkim spalonym.
Górnik nie odpuszczał do ostatniej minuty. Kolejna groźna akcja, ale na szczęście ofiarna interwencja Wojtka Szymczaka i tylko róg dla gości.  Śląsk tym razem gra bardzo mądrze, odsuwa piłkę jak najdalej od naszej bramki,  grożąc trzecim trafieniem. Ostatnia sekunda meczu, rzut wolny dla Górnika wykonuje bramkarz gości, piłka trafia do Paszy i sędzia odgwizduje koniec. Ufff... deja vu nie było. Wygrywamy 2:0!. Bardzo dobre spotkanie, wyrównane drużyny, dużo emocji i dojrzałej piłki.

Po spotkaniu obaj trenerzy zgodnie przyznali, że pojedynek stał na wysokim poziomie.
Za tydzień na WKS czeka rywal jeszcze z wyższej półki...